Każda firma, którą prowadzisz, każdy produkt czy usługa, dzięki którym chcesz zmieniać i ulepszać świat, muszą być osadzone w konkretnej rzeczywistości. By móc przekraczać konkretne granice, najpierw powinny wpasować się w pewne ramy – także legislacyjne i prawne. Wszak dbasz o swoich klientów, o ich szczęście i poczucie bezpieczeństwa, dlatego Twój biznes musi być w pełni legalny. Audyty, konsultacje, ciągłe zmiany w przepisach – to wszystko sprawia, że wizyty w kancelariach stają się udręką.

A gdyby tak powierzyć się całkowicie zaufanym ludziom, którzy nie tylko zadbają o codzienną obsługę prawną i gasić będą wszystkie „pożary”, ale przede wszystkim zapewnią Ci tak bardzo potrzebne spokój i stabilizację? Może właśnie przyszedł czas, by wykupić kompleksowy abonament prawny dla firm? Czytaj dalej i sprawdź, czy warto zaopatrzyć się w tego typu usługę.

Czym jest abonament prawny?

Potrzebujesz konsultacji nowej umowy? Chcesz wyjaśnić zawiłości spraw majątkowych i związanych z nieruchomościami? A może planujesz założenie spółki? Łącznikiem tych i wielu innych przypadków jest oczywiście konieczność udania się do kancelarii prawnej. Jeśli w firmie nie funkcjonuje samodzielny dział prawny, to każdorazowe załatwianie różnego rodzaju spraw może być uciążliwe, a na pewno kosztowne.

Całościowa usługa prawnej opieki skompresowana do postaci pakietu czy abonamentu to na polskim rynku wciąż rozwiązanie nowatorskie – głównie ze względu na niską świadomość prawną Polaków.  Tego typu usługi cieszą się ogromnym powodzeniem na Zachodzie – szczególnie popularne są w USA, choć tam panuje zupełnie odmienna korzystania z pomocy prawnej. Rynek dopiero raczkuje, jednak potencjał drzemie w nim ogromny. Czy ktoś pamięta, jakie początki były chociażby bankowości elektronicznej?

Zakres proponowanych usług, ich liczba w najdogodniejszym dla klienta okresie rozliczeniowym, forma uzyskiwanej pomocy – wszystko zależne jest od wysokości danego abonamentu. Pakiety podstawowe obejmują takie działania, jak przygotowanie pisma procesowego, weryfikację dokumentów czy porady dotyczące roszczeń. W bardziej zaawansowanych – a co za tym idzie także droższych – wersjach znajdziesz m.in. obsługę kredytów czy konsultacje dotyczące przetargów i skomplikowanych umów handlowych.

Abonament prawny pozwala nabywcy uzyskać informację telefoniczną, poradę mailową, pomoc w sądzie czy spotkanie face to face – wszystko, by zapewnić pełen komfort i bezpieczeństwo Tobie i Twoim interesom. Niewątpliwym atutem takiego rozwiązania jest fakt, że dostaniesz wyłuszczoną ofertę, a koszty będą stałe, dzięki czemu łatwiej zaplanujesz średnio- i długoterminowy budżet.

Prawnika potrzebuje każdy!

Utarło się w społeczeństwie, że na co dzień  z usług prawników korzystają duże firmy i globalne korporacje. Małe przedsiębiorstwa, a tym bardziej prowadzący jednoosobową działalność, korzystają z takiego wsparcia raczej doraźnie. Najczęściej do takiej sytuacji popychają ich względy finansowe – zwyczajnie ich na to nie stać. Tylko czy wykupienie pakietu usług, jakie oferują zróżnicowane cenowo pakiety abonamentowe nie będzie – w perspektywie dłuższej współpracy – tańszym rozwiązaniem?

Przedsiębiorstwa, które działają na szerszą skalę, wymagają stałej opieki prawnej, a i dużo częściej potrzeba będzie indywidualnych rozwiązań ad hoc – nowe inwestycje, rozbudowane doradztwo ws dużych umów, nagły kryzys prawny – przykładów dnia codziennego można byłoby mnożyć bez końca. Właśnie dlatego konieczna jest stały i zaufany zespół fachowców, którzy dla klienta zrobią wszystko i o każdej porze. Specjalistyczna wiedza czy indywidualnie dedykowana obsługa sprawiają, że abonament prawny staje się optymalnym rozwiązaniem dla każdego. Każdy, kto spełnia się we własnym biznesie, chce go rozwijać w spokoju, bez konieczności zamartwiania się kwestiami prawnymi, prawda?

Jak wybrać najlepszy abonament prawny?

Nie ma jednego recepty na to, by jednoznacznie stwierdzić, że ta czy inna kancelaria będzie najlepsza. Pierwsze, co należy uczynić to rozpoznać swoje potrzeby. Znając swoją branżę i ewentualne „zagrożenia” szukaj takiej, która oferować będzie szerokie spektrum usług i największe grono specjalistów – wszystko by przygotować się na każdą, nawet najbardziej dramatyczną, okoliczność. W końcu to Twoje bezpieczeństwo i komfort prowadzenia swojej działalności są tu najważniejsze.

Każdy podmiot, parający się kompleksową opieką prawną, posiada w swojej ofercie zazwyczaj kilka pakietów abonamentowych, których głównymi wyróżnikami są cena oraz ilość wykonywanych usług w danym okresie. Ważne jest, by wybrać najbardziej optymalną formę rozliczenia – zazwyczaj są to abonamenty miesięczne lub roczne. W przypadku bardziej skomplikowanych wymagań możliwe jest skonstruowanie indywidualnej umowy. Oczywiście względy finansowe i cena są ważnym kryterium wyboru, ale nie powinno być jedynym. Podstawą ma być jednak zakres, a przede wszystkim jakość oferowanych usług.

Nie zapominaj też o sprawdzeniu doświadczenia czy referencji, a także o zasięgnięciu języka o podejściu do klienta. Zaufanie do zespołu to podstawa udanej współpracy.

Idealnie dopasowany, a przede wszystkim rzetelnie wypełniany abonament prawny z pewnością uchroni Ciebie i Twoją firmę przed przykrymi niespodziankami, które mogą pojawić się w przyszłości.